Okos bója védi a fürdőzőket

Országon belül egyelőre kevésbé hasznos egy okosbója, de a külföldi nyaralók biztonságban érezhetik magukat a tenger veszélyei között, hála egy csapat ausztrál fejlesztőmérnöknek.Az okosodó tárgyak korában járva talán senkit nem lep meg az a tény, hogy a hasznos eszközök mellett az emberek biztonságára is egyre nagyobb figyelmet fordítanak a kutatók. Ezúttal a tengerben fürdőzők védelméért tettek lépéseket egy okos bója kifejlesztésével.A felhő technológiát használó bójarendszer a part közelét pásztázza folyamatosan és a 2 méternél nagyobb cápagyanús elemeket figyeli árgus szonárokkal. A potenciális veszélyként érzékelt nagy testű objektumokat már 60 méterről kiszúrja a rendszer, és ezzel egy időben riasztást küld a partra az úszómestereknek, hogy figyelmeztethessék a gyanútlan úszókat.A bója lelkeként működő, egyre többet tudó szoftvert arra programozták, hogy a lehető legkisebb jelekből is felismerje a cápákra jellemző viselkedésformát, és csak akkor riasszon, ha a tengerek ura megjelenik. A felesleges pánik elkerülése végett a terméket először a cápáktól hemzsegő Sydney-i tengeri akváriumban tesztelték, hogy minél pontosabb előrejelzést küldhessen a bója. Ha a műszer beválik, soha többé nem riogathatunk a tengerben senkit a Cápa film ikonikus zenéjével. Legfeljebb a Balaton sötétlő vizében játszhatunk „cápásat”.


Országon belül egyelőre kevésbé hasznos egy okosbója, de a külföldi nyaralók biztonságban érezhetik magukat a tenger veszélyei között, hála egy csapat ausztrál fejlesztőmérnöknek.

Az okosodó tárgyak korában járva talán senkit nem lep meg az a tény, hogy a hasznos eszközök mellett az emberek biztonságára is egyre nagyobb figyelmet fordítanak a kutatók. Ezúttal a tengerben fürdőzők védelméért tettek lépéseket egy okos bója kifejlesztésével.

A felhő technológiát használó bójarendszer a part közelét pásztázza folyamatosan és a 2 méternél nagyobb cápagyanús elemeket figyeli árgus szonárokkal. A potenciális veszélyként érzékelt nagy testű objektumokat már 60 méterről kiszúrja a rendszer, és ezzel egy időben riasztást küld a partra az úszómestereknek, hogy figyelmeztethessék a gyanútlan úszókat.

A bója lelkeként működő, egyre többet tudó szoftvert arra programozták, hogy a lehető legkisebb jelekből is felismerje a cápákra jellemző viselkedésformát, és csak akkor riasszon, ha a tengerek ura megjelenik.

A felesleges pánik elkerülése végett a terméket először a cápáktól hemzsegő Sydney-i tengeri akváriumban tesztelték, hogy minél pontosabb előrejelzést küldhessen a bója. Ha a műszer beválik, soha többé nem riogathatunk a tengerben senkit a Cápa film ikonikus zenéjével. Legfeljebb a Balaton sötétlő vizében játszhatunk „cápásat”.

Címkék: