Zombitámadás a New York City Marathon után

• írta:
  • 2014.11.10

A világ egyik leghíresebb maratonfutó versenyén rekordszámú versenyző indult, ám csak kevesen jutottak haza épségben.

A New York City Marathon 42 kilométeres futóversenyt 1970-ben rendezték meg először elég csekély érdeklődés mellett. Akkoriban mindössze 127 férfi állt a rajthoz és közülük is csak 55 ért célba. Idén több mint 50 ezer versenyző teljesítette a távot. A futóverseny New York jellegzetes területeit érintette, melyeket a futam idejére lezártak. A tömeg Staton Island-ről rajtolt, áthaladt Brooklynon, Manhattan-en, majd a Central Park környékén rengeteg szurkoló biztatása közepette fejezték be a versenyzők az embert próbáló távot.

Amatőrök és profik is indulhattak. Az amatőrök között a legemlékezetesebb teljesítményt Katherine Slingluff nyújtotta. A negyvenéves, kétgyerekes anyuka a maraton történetének egymilliomodik célba érkezője, a távot 4 óra 43 perc alatt teljesítette. A profik mezőnyében a férfiak között a kenyai Wilson Kipsang nyert 2 óra 10 perccel, míg a nők között a szintén kenyai Mary Keitany nyert 2 óra 25 perccel.

Aki teljesíti ezt a hatalmas távot a világ egyik legszebb városában, méltán érezheti magát győztesnek, annak ellenére is, hogy utána meg kell fizetni az árát. A New York Times fotósa a verseny után tovább filmezte a hősöket, akik megtörve, a végletekig kimerülve próbáltak hazajutni a metrón. Néhányuknak pár lépcső is leküzdhetetlen akadálynak tűnt. Távolról nézve, a kimerült versenyzők egyértelműen a zombivírus tüneteit mutatták: