Váratlan bőrirritáció jacuzzizás után? Sokszor nem az érzékenység a hibás
- írta: Vezse Roland
- 2025.11.19
Egyre több jakuzzitulajdonos tapasztal pirosodást, viszketést vagy szemcsípést a fürdőzés után. Bár sokan érzékenységre gyanakodnak, a vízkezelési szakértők szerint ilyenkor legtöbbször a víz kémiai egyensúlyának felborulása áll a háttérben.
A probléma gyakran akkor jelentkezik, amikor a vízben megnő a lebegő szennyeződések vagy a bomlástermékek aránya. A rosszul karbantartott szűrők, a biofilm vagy a túl sok vegyszer is okozhatja az irritációt.
Érdekesség, hogy a kristálytiszta víz sem mindig egészséges: előfordulhat, hogy az irritációs panaszok már jóval azelőtt jelentkeznek, hogy a víz láthatóan elszíneződne.
A szakértők szerint a legbiztosabb út a kevés, de hatékony vízkezelő rendszer használata, amely nem csak fertőtlenít, hanem a problémák gyökerét is megcélozza. A biofilm eltávolítására fejlesztett megoldások – mint például az AquaFinesse – hosszú távon jelentősen csökkenthetik a bőrirritáció esélyét.
Nemrég készült a TV-ben egy interjú a vízkezeléssel kapcsolatosan Vezse Rolanddal és Szalai Ádámmal: