Selfnesst mindenkinek!

Ki ne szeretne kiegyensúlyozottabb lenni? Mindig optimistán szemlélni a dolgokat és pozitív életet élni? A megoldás csupán egy szó: selfness. Lássuk, mit is jelent!


Ki ne szeretne kiegyensúlyozottabb lenni? Mindig optimistán szemlélni a dolgokat és pozitív életet élni? A megoldás csupán egy szó: selfness. Lássuk, mit is jelent!

 

A selfness fogalmát 2002-ben a német származású trend- és jövőkutató Matthias Horx fogalmazta meg és vezette be a köztudatba. A wellness – hivatalosan – a testi/fizikai egészséggel, jól tartással, kényeztetéssel kapcsolatos szolgáltatásokat kínálja. Maga a selfness a testen túl a lélekkel és szellemmel is foglalkozik, igyekszik azokat fejleszteni, szükség esetén gyógyítani. A selfness követői a test, a lélek és a szellem tökéletes összhangjára és egy egészséges énkép kialakítására törekednek. Először a pszichológusok és a lélekgyógyászok ismerték fel eme gyógymód jótékony hatását. „Ép testben ép lélek” – tartja a mondás. Ezért felismerték, hogy a lélek karbantartása ugyanolyan fontos, mint a testé.



Az egésznek a környezet javítása a cél, és hozzátartozik, hogy önismeretet és lelki békét tanuljunk. Az embernek tudnia kell tudatosan is változtatni.
Ma már számos tréning segít hozzá, hogy a selfness életformát kialakíthassuk. Ilyen szelíd gyógymód a masszázs, a feng shui, a jóga, a kineziológia és a különféle önismereti tréningek. Valamennyivel hozzájárulunk a test, a lélek és a szellemi harmóniánk megteremtéséhez. A lényege, hogy önmagunkkal és másokkal is legyünk harmóniában.


A selfness életforma kialakításának vannak bizonyos fokozatai. Az első önmagunk megismerése, majd önmagunk tudatos átformálása, valamint környezetünk megváltoztatása. A következő lépésben pedig meg kell teremteni a magabiztosabb énképünket.

Mivel az átalakulás során magunk is elégedettebbé, boldogabbá, harmonikusabbá válunk, hozzájárulhatunk egy egészségesebb társadalom kialakításához is.


Címkék: