Négy évszak a jakuzziban

Akinek van jakuzzija, bizonyára már megtapasztalta, hogy egész évben élvezhető az a kényeztetés, amit a jakuzzi kínál. Aki pedig még vásárlás előtt áll, és bizonytalan abban, hogy elég jól ki tudja-e használni a masszázsmedence kényelmét, szeretnénk megnyugtatni: egész évben maximálisan örömét leli majd benne. Bár elsőre úgy tűnhet, hogy a jakuzzit csak jó időben élvezhetjük igazán, valójában minden évszakban megtalálhatjuk a módját a tökéletes kikapcsolódásnak.


Meleg és lazítás a téli hidegben

Sokan esküsznek arra, hogy a tél határozottan a legjobb időszak a jakuzzi használatára. A forró vízben megpihenni, miközben havazik, a meleg párából kinézni a téli kertre, teraszra egy bögre gőzölgő teával – így még a legzordabb tél is egészen más színben tűnik fel. Egy cseppet se féljünk attól, hogy a vízből kilépve megfázunk! Aki gyakran használja a téli időszakban a jakuzzit, ritkábban betegszik meg, a szervezete jobban ellenáll a felső légúti megbetegedéseket előidéző kórokozóknak, az immunrendszere erősebb, a teste – a gyakori masszázsnak köszönhetően – rugalmasabb, az ízületei is jobban bírják a hideget. A masszázsmedencék hőszigetelése pedig gondoskodik arról, hogy a víz megtartsa a hőmérsékletét, illetve a thermo tető alkalmazásával megakadályozhatjuk a párolgást.

Felfrissülés a nyári forróságban

A nyári napfelkelték, naplementék ideje, amikor nem égetnek a napsugarak, vagy az éjszakai égbolt látványa, igazán vonzó időszak a jakuzzi használatához. Ilyenkor jól eshet a hűvös, de korántsem hideg víz, egy hajnali masszázs pedig jó napindító is lehet. Nyáron sokkal aktívabbak vagyunk, kevesebbet alszunk, többet sportolunk, állandó mozgásban telnek a napjaink és talán észre sem vesszük, hogy bizony alaposan el tudunk fáradni. Egy bicikli- vagy evezőstúra végén átadni magunkat a masszírozó víz erejének, tökéletes lezárása lesz a napnak. Gyakrabban hívunk vendégeket is, akiket meginvitálhatunk egy vacsora utáni jakuzzi partira. A nyári időszakban sem feledkezzünk meg a thermo tető használatáról, hiszen a melegben jobban párolog a masszázsmedence vize és a rovarok is mindennapos látogatók a víz körül.

A természet színei a jakuzziból szemlélve

Már nincs kánikula és még nincs fagy. Lehet viszont indián nyár, vagy zúzmarás, ködös reggel. Az őszi időszakban fontos jól beállítani a masszázsmedence vizének ideális hőfokát, hiszen ahogy lassan hűl az idő, egyre inkább vágyunk a melegebb vízre. Nincs az a sűrű köd, ami riasztó lehetne, hiszen a jakuzzi körül is pára ül majd, burkolózzunk bele! Készítsük fel a testünket és a lelkünket is az előttünk álló hidegekre, legjobb ilyenkor alapozni és megerősíteni az immunrendszerünket. Kapjuk el az utolsó meleg, napsütéses időszakokat és gyönyörködjünk a kert színpompájában. Az ősz a relaxáció legjobb ideje, kicsit lecsendesülhetünk az aktív nyár után és élvezhetjük az otthoni létet. Használjuk a medencénk modern audio rendszerét, válasszunk nyugtató zenéket, és aki napjainak nagy részét tölti az íróasztalnál ülve, kapcsolja magasabb fokozatba a hátat, derekat masszírozó vízsugarakat.

A tavasz megújulás a jakuzzinak is

A tél vége, a kora tavaszi időszak sokaknak egyet jelent a tavaszi fáradtsággal. A vitaminraktáraink lemerülnek, kapar a torkunk, kínoz a nátha, majd az első melegebb napokkal megjelenik az allergia is. A téli sötét megviseli a lelkünket, a hideg meglátszik a bőrünkön és érezzük a csontjainkban is. Nemcsak számunkra, de masszázsmedencénk számára is elérkezett a megújulás ideje. Kezdjük a tavaszt egy karbantartással, nézessük át a jakuzzit szakemberrel, ha szükséges, cseréljük a medence vizét, tisztítsuk meg a külső borítást és a belső, akril felületeket is, ellenőrizzük az elektronikát. Ezután már nyugodtan és örömmel vághatunk bele egy tavaszi méregtelenítő kúrába, kisebb böjtbe, melynek tökéletes része lesz egy kiadós, nyirokkeringést is támogató masszázs a jakuzziban.