- írta: Peitli Csilla
Előzd meg a csontritkulást!
Egyáltalán nem túlzás népbetegségről beszélni a csontritkulás kapcsán, hiszen a felmérések szerint csaknem egymillió embert érint. A csontok törékennyé válását azonban megelőzhetjük. A csontritkulás nem más, mint a csontok tömegének csökkenése, és szerkezetének porózussá, törékennyé válása. A felmérések szerint évi 80 ezer csonttörésért felelős ez a betegség. Ha nem akarod, hogy idős korodban szó szerint „törékenyebbé” válj, már fiatalon tenned kell azért, hogy megelőzd a csontritkulást. Építs csonttömeget!Csontjaink 25-30 éves korunk körül érik el maximális tömegüket. Nem mindegy tehát, hogy mennyiről indulsz, amikor megindul a természetes csonttömegvesztés Alapozd meg tehát a lehető legnagyobb csonttömeget, megfelelő táplálkozással és sporttal. Ügyelj a kalciumbevitelre!Fogyassz rendszeresen kalciumban gazdag táplálékokat, ilyenek a tejtermékek, az olajos magvak, a kelkáposzta, a brokkoli. A női szervezetnek napi 1000 mg kalciumra, terhesség és szoptatás idején napi 1200 mg-ra van szüksége. Töltekezz fel D-vitaminnal!A kalcium felszívódásához jól jön a D-vitamin: reggel és délután sétálj egyet a friss levegőn, napsütésben. Ne fogyózz ész nélkül!A hiányos táplálkozás, a túl gyors fogyókúrák ártanak a csontoknak. A túlzott kávé- és alkoholfogyasztás, valamint a nyakló nélküli üdítőzés is ártalmas.Mozogj rendszeresen!A kalciumnak a csontokból való kiürülését hatékonyan fékezi a rendszeres, gravitáció ellenében végzett mozgás. A heti háromszori 20-25 perc tempós séta sokat segíthet!www.zoldsalata.blogspot.com
Egyáltalán nem túlzás népbetegségről beszélni a csontritkulás kapcsán, hiszen a felmérések szerint csaknem egymillió embert érint. A csontok törékennyé válását azonban megelőzhetjük.
A csontritkulás nem más, mint a csontok tömegének csökkenése, és szerkezetének porózussá, törékennyé válása. A felmérések szerint évi 80 ezer csonttörésért felelős ez a betegség. Ha nem akarod, hogy idős korodban szó szerint „törékenyebbé” válj, már fiatalon tenned kell azért, hogy megelőzd a csontritkulást.
Építs csonttömeget!
Csontjaink 25-30 éves korunk körül érik el maximális tömegüket. Nem mindegy tehát, hogy mennyiről indulsz, amikor megindul a természetes csonttömegvesztés Alapozd meg tehát a lehető legnagyobb csonttömeget, megfelelő táplálkozással és sporttal.
Ügyelj a kalciumbevitelre!
Fogyassz rendszeresen kalciumban gazdag táplálékokat, ilyenek a tejtermékek, az olajos magvak, a kelkáposzta, a brokkoli. A női szervezetnek napi 1000 mg kalciumra, terhesség és szoptatás idején napi 1200 mg-ra van szüksége.
Töltekezz fel D-vitaminnal!
A kalcium felszívódásához jól jön a D-vitamin: reggel és délután sétálj egyet a friss levegőn, napsütésben.
Ne fogyózz ész nélkül!
A hiányos táplálkozás, a túl gyors fogyókúrák ártanak a csontoknak. A túlzott kávé- és alkoholfogyasztás, valamint a nyakló nélküli üdítőzés is ártalmas.
Mozogj rendszeresen!
A kalciumnak a csontokból való kiürülését hatékonyan fékezi a rendszeres, gravitáció ellenében végzett mozgás. A heti háromszori 20-25 perc tempós séta sokat segíthet!