Így előzd meg, hogy a gyereked válogatós felnőtt legyen

A rossz táplálkozási szokások legtöbbje már a gyerekkorban rögzül, amit felnőttként borzasztóan nehéz munka átalakítani. Leszokni a nagyi süteményeiről, a tökfőzelék zsigeri elutasításáról talán már nem is lehet, de mi megkönnyíthetjük gyermekeink jövőjét, ha már kis korban elkezdjük a zöldségek, gyümölcsök szeretetére nevelni őket.Az ételek egyéni preferenciája velünk született tulajdonság, de gyerekkorban még sokat lehet változtatni a később elfogadott, szeretett ételek listájának hosszán és összetételén. A gyerekek kétéves koruk körül kezdenek el egyre válogatósabbak lenni, de ha addig sokszínűen tápláljuk őket, ez az állapotot hamar kinövik. A környezetük étkezési szokásait figyelve a legkisebbek is megesznek szinte bármilyen zöldséget, ha az a családban természetes, de van pár trükk amivel szülőként javíthatjuk az esélyeinket. TürelemMinél többet és többféleképpen találkozik egy gyerek egy bizonyos étellel, annál nagyobb az esélye, hogy megszokottá válik számára, és akár meg is szeretheti. Az egyszeri kudarc tehát ne vegye el senki kedvét, kínáljuk a picinek többször a zöldségpürét anélkül, hogy nagyon erőltetnénk.Az étel nem jutalomLegyen bármilyen finom sütemény a háznál, azt soha ne jutalmazásra használd. Ha ötöst hoz haza a lurkó, nem kell rögtön a fagyizóba rohanni, mert hamar összeköti a kettőt. De ne is dugdossuk el előle az otthon lévő kekszeket, cukrokat, mert a tiltott gyümölcs vonzása is veszélyes a későbbi étkezési szokások kialakulása szempontjából. Van, amit lehet korán kezdeniHa kiskorától kezdve (15 hónaposan már mindent ehet) új és új egészséges ételeket adsz a kicsinek, akkor jelentősen csökkentheted a felnőttkori válogatósság kockázatát. Ebben a korban még nagyon elfogadóak és szívesen is próbálnak ki újdonságokat, még az sem fontos, hogy az étel édes legyen. Nem kell tehát pluszban édesíteni vagy elrejteni a zöldségek eredeti ízét, így is bőven fogyni fog belőle.


A rossz táplálkozási szokások legtöbbje már a gyerekkorban rögzül, amit felnőttként borzasztóan nehéz munka átalakítani. Leszokni a nagyi süteményeiről, a tökfőzelék zsigeri elutasításáról talán már nem is lehet, de mi megkönnyíthetjük gyermekeink jövőjét, ha már kis korban elkezdjük a zöldségek, gyümölcsök szeretetére nevelni őket.

Az ételek egyéni preferenciája velünk született tulajdonság, de gyerekkorban még sokat lehet változtatni a később elfogadott, szeretett ételek listájának hosszán és összetételén. A gyerekek kétéves koruk körül kezdenek el egyre válogatósabbak lenni, de ha addig sokszínűen tápláljuk őket, ez az állapotot hamar kinövik. A környezetük étkezési szokásait figyelve a legkisebbek is megesznek szinte bármilyen zöldséget, ha az a családban természetes, de van pár trükk amivel szülőként javíthatjuk az esélyeinket.

Türelem

Minél többet és többféleképpen találkozik egy gyerek egy bizonyos étellel, annál nagyobb az esélye, hogy megszokottá válik számára, és akár meg is szeretheti. Az egyszeri kudarc tehát ne vegye el senki kedvét, kínáljuk a picinek többször a zöldségpürét anélkül, hogy nagyon erőltetnénk.

Az étel nem jutalom

Legyen bármilyen finom sütemény a háznál, azt soha ne jutalmazásra használd. Ha ötöst hoz haza a lurkó, nem kell rögtön a fagyizóba rohanni, mert hamar összeköti a kettőt. De ne is dugdossuk el előle az otthon lévő kekszeket, cukrokat, mert a tiltott gyümölcs vonzása is veszélyes a későbbi étkezési szokások kialakulása szempontjából.

Van, amit lehet korán kezdeni

Ha kiskorától kezdve (15 hónaposan már mindent ehet) új és új egészséges ételeket adsz a kicsinek, akkor jelentősen csökkentheted a felnőttkori válogatósság kockázatát. Ebben a korban még nagyon elfogadóak és szívesen is próbálnak ki újdonságokat, még az sem fontos, hogy az étel édes legyen. Nem kell tehát pluszban édesíteni vagy elrejteni a zöldségek eredeti ízét, így is bőven fogyni fog belőle.

Címkék: