- írta: Bácsalmási Katalin
Fájdalomcsillapítás masszázsmedencével
- írta: Peitli Csilla
- 2016.01.29
A hirtelen fellépő vagy épp tompán, de tartósan jelen lévő fájdalom esetén is sokszor csak pihenni vágyunk, hátha a mozdulatlanságtól elmúlik a kellemetlen érzés. Vannak azonban olyan fájdalmak, amelyekre épp egy kis mozgás vagy masszírozás hat gyógyítólag.
A masszázsmedencék terápiás eszközként való használata nem új keletű dolog, valójában a Jakuzzi testvérek által feltalált befúvós medence eredeti célja is a fájdalomcsökkentés és az izmok megdolgoztatása volt. Az első kezdetleges, kádba helyezhető befúvós szerkezetet ma már jóval meghaladja a masszázsmedencék technikai szintje, de a cél nem változott: csökkenteni a fájdalomérzetet és kellemes ellazulást nyújtani.
A meleg vizes terápia elsősorban az izomfájdalmak enyhítésében mutat fel látványos eredményeket. Mindegy, hogy az izom túlerőltetés miatt merev és fájó vagy egy sérülés okozza a kellemetlenségeket, a meleg víz és a kíméletes masszázs képes feloldani és elsimítani a problémát. A masszírozó vízsugár gyengéd ereje a megemelkedett hőmérséklettel párosul, mely együttesen javítják a test kondícióját és a komfortérzetet. A meleg vízben a testhő növekszik, ezáltal a keringés is gyorsul, ami a növeli a vér oxigénszintjét és segíti az izomlázat okozó és egyéb méreg anyagok kiürülését.
Fájdalom esetén már egyszeri használat is megkönnyebbülést hoz a testnek, de akár hosszú távon, terápiás céllal is alkalmazható a forró vizes masszíroztatás idült panaszoknál.