Gyógyító női jóga

A női jóga a legrégebbi, kifejezetten nőknek szóló mozgásforma, minden később kifejlesztett női mozgásprogram alapja. Főként a hatha jóga több mint négyezer éves hagyományából azokat az ászanákat, azaz testhelyzeteket veszi át, amelyek a női energiák felébresztését szolgálják.


A női jóga a legrégebbi, kifejezetten nőknek szóló mozgásforma, minden később kifejlesztett női mozgásprogram alapja. Főként a hatha jóga több mint négyezer éves hagyományából azokat az ászanákat, azaz testhelyzeteket veszi át, amelyek a női energiák felébresztését szolgálják.


Ezek a gyakorlatok különösen alkalmasak arra, hogy a női test betegségeit gyógyítsák. Jótékony hatással vannak a hasi, alhasi szervekre azáltal, hogy megerősítik a medence és a has izmait. Megerősítik továbbá a gátizmokat, ezáltal elkerülhető sok, ezen izmok gyengeségéből eredő probléma, mint például a hüvelyrenyheség, az inkontinencia, az aranyér, stb.

Az ászanák segítenek a menstruációt megelőző és az azalatt jelentkező kellemetlen tünetek enyhítésében, nagymértékben képesek csökkenteni a görcsöket. Megoldást hozhatnak a meddőségre, a rendszertelen ciklusra, akár a régóta fennálló fájdalmas menzeszre is, javítják a szexuális élet minőségét. Ajánlott várandósság előtt felkészülésképp, majd szülés után a meggyengült, megnyúlt izmok regenerációjára. A speciálisan összeválogatott jógaelemek a hormonális rendszerre is pozitív hatással vannak, visszaállítják annak egyensúlyát, ezért ajánlott a változókor tüneteinek enyhítésére is, és olyan betegségek gyógyítására, amelynek hátterében a hormonális egyensúly eltolódása áll.

A női jógaórákon azonban nem pusztán a testhelyzeteknek és gyakorlatoknak van jótékony hatása a női szervezetre. A foglalkozásoknak mindig része a relaxáció, a meditáció is, amely során a gyakorlók megtanulnak ellazulni, kikapcsolni, feltöltődni, befelé figyelni, azokra a folyamatokra koncentrálni, amelyek a testükben történnek. A rendszerben nagy jelentősége van a helyes légzés elsajátításának is. Számos légzőgyakorlatot is megtanulhatsz, aztán az épp aktuális igényed, kedved szerint válogathatsz közülük. A légzés és a mozgás összehangolása a gyakorlás közben is lényeges.

A női jógagyakorlatok a fizikai hatások mellett lelki, pszichés síkon is jótékonyan befolyásolják a női szervezetet. A mai világban, ahol egy nőnek egyaránt helyt kell állnia feleségként, anyaként, munkaerőként, háztartást vezetőként, nagyon fontos, hogy tudatosan viszonyuljon saját nőiességéhez. Az általam képviselt speciális, szabadalmi oltalom által védett női jógairányzatban hangsúlyt fektetek az intim beszélgetésekre, elősegítve, hogy a résztvevők megnyíljanak egymásnak, és támogató kis közösségek jöjjenek létre, illetve foglalkozunk az intim területet érintő betegségek – így az endometriózis – lelki hátterével és pszichés vetületeivel is.

Áprilisban különleges gyógyító női jógaterápiás szemináriumot tartok, Magyarországon először, krónikus női betegségekkel élők számára (endometriózis, PCOS, jó- és rosszindulatú daganatos megbetegedések, ciszták, miómák, termékenységi zavarok…).

A szeminárium háromórás, az ára magában foglalja a szemináriumi beszélgetések és kérdőív kitöltése alapján személyre szabottan elkészített otthoni jógaterápiás feladatsor elkészítését is, amelyet a szeminárium után legkésőbb négy munkanappal, e-mailben kapsz meg, s amelynek segítségével otthon is bármikor elvégezheted a saját gyógyító gyakorlataidat. 

Érdeklődj e-mailben: contact@endoblog.hu

Címkék: