Hol lesz a legjobb helye a masszázsmedencénknek?

Sok szempontot mérlegelve, végre elhatározásra jutunk és belevágunk a számunkra tökéletes jakuzzi megvásárlásába. Azonban van még egy fontos kérdés, melyben döntést kell hoznunk: hol lesz a legjobb helyen a jakuzzi? A lakásban, vagy azon kívül? A kertben, a teraszon, vagy ha erkélyünk van, akkor ott?


A jakuzzi beltéri elhelyezésénél elsősorban a wellness, vagy uszodatér jön szóba, ahol már szauna, úszómedence és fittness gépek is találhatók. Ezzel feltesszük a koronát az otthoni wellness helyiségünkre, teljessé válik a spa élmény. De ugyanígy eshet a választásunk egy tágas fürdőszobára, sőt, ha otthonunkat úgy terveztük és alkalmas rá, akár a nappalira is. Ha előre gondoskodtunk róla, akár a padozatba félig, vagy egészen besüllyesztve is elhelyezhetjük masszázsmedencét. Arra azonban mindenképpen figyelnünk kell, hogy a medencét csak a megfelelő útvonalon lehet a helyére vinni, azaz be kell férnie a helyiség ajtaján, esetleg valamelyik ablakán, vagy ha szükséges a lépcsőkön történő szállítás is megoldható legyen.

Ideális esetben már a házunk, lakásunk építésekor, felújítás esetén még a tervezés során tudjuk, hogy idővel szeretnénk egy jakuzzit. Így ez megjelenik majd a terveken is és a nyílászárókat ennek megfelelően lehet beépíteni, illetve méretezni. Ez különösen fontos, ha termetesebb jakuzzit szeretnénk. Extrém esetben – amire volt is példa – akár a tetőszerkezet elkészülte előtt is beemelhető a jakuzzi, a ház pedig – szó szerint – köré épül.

A következő, amire figyelnünk kell, hogy a jakuzzival mindig együtt jár egy thermotető, amit használat előtt le kell vennünk, majd a végén visszatennünk. A thermotető mozgatásához elegendő távolságra lesz szükség a medence és a fal között.

A masszázsmedence működéséhez és karbantartásához elektromosság, víztöltési, illetve vízleeresztési lehetőség szükséges.

  • A beltéri elhelyezésnél fontos, hogy a megfelelő vastagságú, egy vagy háromfázisú elektromos vezeték közvetlenül a villanyórától jusson el a medence vezérléséhez.
  • A masszázsmedencét nem kell a lakás vízvezeték hálózatára kötni, elég egy speciális vízlágyítón keresztül vezetett locsolócsőről tölteni.
  • A leeresztéshez elegendő egy padló összefolyó, vagy zuhanyzó, de akár a wc is, amibe belevezetjük a vizet.

Ha kültérben helyezzük el a masszázsmedencét, sokkal szabadabbak vagyunk, nem kell méterekkel, gyakran centiméterekkel bajlódnunk, hogy befér-e, elfér-e a medence. Az áram odajuttatásáról azonban itt is gondoskodnunk kell, továbbá a vízvételi lehetőségről se feledkezzünk meg. Amikor a leeresztésre kerül a sor, a vizet akár a kertben is ellocsolhatjuk.

Ideális esetben a kültéri masszázsmedence nincs távol a bejárattól. Gondoljunk csak arra, hogy télen is szívesen használjuk majd a meleg vízzel teli masszázsmedencét, sőt, akkor használjuk csak igazán! Viszont ha túl sokat kell odasétálnunk a hidegben, kétszer is meggondoljuk, hogy kimenjünk-e, de ami még rosszabb, hogy kilépve belőle nem annyira kellemes a mínuszokban átszaladni a kerten.