4 jel, amiből tudod, hogy ideje lecserélni a masszázsmedence tetőt

A jakuzzik tető kültéri és beltéri daraboknál is elengedhetetlen kellék, amit a nagy igénybevétel miatt, egy idő után cserélni kell. Miben segít egy jó tető és melyek azok az intő jelek, amelyek arról árulkodnak, hogy eljárt felette az idő?


A jakuzzi tető rendkívül fontos kiegészítője a masszázsmedencének. Szerencsére a prémium modelleknél a pontosan illeszkedő és színben is passzoló tető alaptartozéka a jakuzzinak. A tető szerepe több rétegű és érdemes is aktívan használni, nemcsak divatos kiegészítőként tekinteni rá. Az egyik legfontosabb szerepe, hogy gátolja a víz párolgását és hővesztését. A vastag szivacsból készült thermo tető segít tartósan bent tartani a meleget és a vizet, így mérsékelheted a víz- és az energiafogyasztásod is. Nem kell olyan gyakran után tölteni a vizet és a fűtőegységnek sincs annyi dolga, mégis kellemesen meleg környezet fogad majd a használatkor.

A párolgás mérséklése a beltéri egységeknél lesz igazán örvendetes, míg a hőtartás fokozása a téli hónapokban válik különösen látványossá. A tetővel optimalizálhatod az energiafelhasználást és a költségeket.

Ezen kívül ne felejthetjük el azt sem, hogy a tető egy fizikai gátat is képez, ami a zöld hulladék, az állatok és a levegőből bekerülő szennyeződések ellen is védi a vizet. Könnyebbé válik a víztisztítás és kezelés valamint biztonságosabb lesz a medence környezete.

Persze mindez az előny csak akkor valósul meg maradéktalanul, ha a tető kifogástalanul működik. A hideg beköszönte előtt mindenképpen érdemes átvizsgálni a tetőt, hogy kibírja még a téli szezont vagy ideje lecserélni a kiszolgált darabot.

Az aktív használat nagy terhet ró a kültéren, elemeknek kitett tetőre, de pontosan mi mehet rajta tönkre? Milyen jelekre figyelj?

1. Ha a vinil tető elszakadt, behasadt vagy megnyomódott, ideje a cserének. Ezek a hibák ugyanis nemcsak a tető esztétikai szépségét csorbítják, de a működésének hatékonyságát is rontják. Rosszabb lesz a hőszigetelése és fizikai gátként is romlik a teljesítménye.

2. Ha a tető záráskor nem képez erős vákuumot, kezdheted keresni az okokat. A vákuum nélkül a hő könnyedén elszökik a jakuzziból és ezzel romlik a gazdaságossága. A vákuum nélkül ráadásul azok is könnyen felnyithatják a tetőt, akiket ettől inkább távol tartanál: gyerekek vagy meleget kereső állatok.

3. A rögzítőpántok hibája miatt is megérhet a tető a cserére. Ilyenkor persze érdemes először megvizsgálni a helyzetet, hátha javítható a probléma, de ha nem zárható rendesen a tető, akkor nem biztonságos felügyelet nélkül magára hagynod a medencét.

4. Ha a tető tetején összegyűlik az esővíz, esetleg valahol horpadás keletkezik rajta, gyanakodj a hab belső sérülésére. Bár ez az egyik legkisebb hiba, ezért nem feltétlenül igényel azonnali cserét, hosszú távon mégis rengeteg kellemetlen meglepetést okozhat. Az összegyűlt esővíz kikezdheti az anyagot, és a szivacs állapota is tovább romlik minden egyes használat után.

Ha ezek bármelyikét tapasztalod, keress fel egy tetőjavítót mielőtt lecserélnéd az egész szerkezetet. Előfordulhat, hogy gyorsan javítható problémáról van szó, de könnyen lehet, hogy egy teljesen új masszázsmedence tető után kell nézned.

Maximalizálhatod a tető élettartamát, ha egy tetőemelővel rásegítesz a nyitásra, zárásra. Ilyenkor sérül ugyanis a legtöbb tető, és az emelők abban is segítenek, hogy a nyitott medence esetén ne a földre kerüljön a tető. Pár egyszerű mozdulattal elvégezhető mozgatás leegyszerűsíti és kényelmesebbé teszi a tető használatát, így a tapasztalat azt mutatja, hogy a tulajdonosok gyakrabban és szívesebben használják ezeket a masszázsmedencéket.

A tetőemelők között többféle megoldás is kapható, a tökéletes választás függ a jakuzzi méretétől és medence melletti üres hely nagyságától. Szakszerű segítségért látogass el a SpaTrend bemutatótermeinek egyikébe, ahol működés közben láthatod is a tetőmozgatókat!