- írta: Peitli Csilla
Készülj fel a nyári a jakuzzizásra!
- írta: Peitli Csilla
- 2017.06.28
A nyári meleg elől vízbe menekülni, mindig jó ötlet, mert a hűsítő hullámok nemcsak ideiglenes enyhet adnak, de hosszabb távon is lehűtik a testet. A masszázsmedencék melegebb vizének élvezetéről sem kell lemondanod, csak figyelj oda erre az 5 lépésre!
- Ivás és lehűlés: A meleg miatt nagyon fontos, hogy már a medencébe lépés előtt tegyél a túlhevülés ellen. Igyál sok folyadékot, de az alkoholos nedűket tartogasd a fürdés utánra, nehogy szédülést vagy dehidratáltságot okozzon. Edzés után vagy valamilyen izzasztó tevékenység után se csobbanj azonnal a habok közé, várj egy kicsit, amíg a pulzusod visszaáll a normálisra, mert ennek ellenkezője is túlmelegedéshez vezethet.
- Csak óvatosan: Lassan és ne kapkodva állj fel vagy szállj be- és ki a medencéből. A gyors mozdulatok nemcsak balesetveszélyesek, de a hirtelen hőmérséklet és testhelyzet változás megszédüléshez vezethet.
- Vigyázz a hőfokra: Nyáron nem vágyunk feltétlenül a 40 fokos vízre, ezért bátran állítsd alacsonyabb hőmérsékletre a medencét. A hűvösebb vízben nemcsak kellemesebb a pancsolás, de a fürdés ideje is megnövelhető. Míg a 40 körül vízben az 5-10 perc is rekordnak számít, addig a testhőmérséklethez közelítő hőfokon már jóval hosszabb ideig mehet a móka.
- Ellenőrizz gyakrabban: A többszörös és gyakoribb használat önmagában is magasabb kockázatot jelent a víztisztaságra, hát még ha ehhez hozzá vesszük, hogy ilyenkor gyakrabban és hosszabb ideig kerül le a tető a medencéről. Ezért fontos, hogy sűrűbben ellenőrizd a vízminőséget, és ha kell gyakrabban takaríts és kezeld a vizet.
- Takarásra fel: Ha nyáron rendszeres jakuzzi használó leszel, készülj a napfényre. Szerezz be egy medencét teljesen vagy legalább részlegesen fedő árnyékolót, viselj vízálló naptejet vagy kalapot. A saját takarásodon kívül a medencét se hagyd parlagon, minden használat után tedd fel a tetőt. Ha víz védve van a közvetlen napsütéstől, a medence szigetelése elvégzi a többit, és nem hagyja, hogy a környezeti hő túlzottan felmelegítse a vizet.