3 tuti tipp a grilltisztításhoz

Az ideiglenesen összefércelt grilleken kívül, minden grilltípus rendszeres takarítást igényel. Mindegy, hogy gázgrilled vagy faszenes sütőd van, a feladat adott, legfeljebb a kivitelezésben lehetnek eltérések. Adunk néhány tippet, amit típustól függetlenül érdemes betartani.


Melegen könnyebb

A ráégett maradványokat eltávolítani nem egy hálás feladat, de nagyban megkönnyítheted a munkát, ha nem várod meg a grill kihűlését a kaparással. Nem a tűzforró grillt kell rögtön kezelésbe venni, de miután kikapcsoltad a grillt (elfogyasztottad a finomságokat), egy kesztyű és egy grillkefe segítségével kapard le az oda nem illő dolgokat a rácsról, amíg még meleg a sütőfelület. A mosással és a belső részek tisztításával később is ráérsz, de a kaparást ne halaszd későbbre, mert rákeményedik a rácsra az étel.

Rendszeres karbantartás

Egy kis zöldséges grillezés után talán elfog a kísértés, hogy mellőzd a takarítást, de ha sokáig szeretnéd élvezni a grilledet, akkor minden sütés után ki kell tisztítanod. A lerakódott zsírok, kifolyt nedvesség és még a zöldséglé is okozhat galibát a következő grillezésnél, ha nem távolítod el idejekorán. A lerakódások növelik a rozsdásodás kockázatát és a megavasodott, megromlott ételmaradékok tönkre teszik az újonnan készülő ételek ízét.

Kiegészítők tisztítása

A grill felülete mellett a sütéshez használt eszközök sem maradhatnak ki a tisztításból. Az ecset, a tisztítókefe, de még az olajpermetező is megérdemli a mosást. Az olaj könnyen megavasodik, így a permetező és a kefefejet is le kell szedni, hogy alaposan megmoshasd őket. A legtöbb eszköz ma már mosogatógépben is mosható, így ez nem jelent nagy nehézséged, de azért vigyázz, nehogy figyelmetlenségből kihagyj valamit. Az eszközökbe ivódott kellemetlen szagokat és ízeket sokkal nehezebb lesz eltüntetni.