Jakuzzi, az egészséges életmód örömteli eszköze

Mindannyian ismerjük, a mondást, miszerint “ami jó, az vagy hizlal, vagy erkölcstelen”. Ha van is ebben némi igazság, azt nyugodt szívvel kijelenthetjük, hogy a masszázsmedence egyik halmaznak sem a része. Éppen ellenkezőleg.


Fittnek és egészségesnek maradni, egészséges életmódot folytatni nem csak lemondások árán lehet. Tehetjük ezt úgy is, hogy minden pillanatát élvezzük, feltéve, ha beiktatjuk a jakuzzi rendszeres és tudatos használatát, melynek áldásos hatásait igen gyorsan érezni fogjuk.

Az aktív relaxáció két olyan fogalmat egyesít, amelyek elsőre ellentétesnek tűnhetnek: mozgás és pihenés. A masszázsmedence éppen ezt az egyensúlyt hozza el, hozzájárul az optimális anyagcseréhez, javítja a vérkeringést és a cukorbetegségben szenvedőkre is pozitívan hat.

Az anyagcsere, azaz az anyagok energiaváltásának folyamata a szervezetünkben, kritikus szerepet játszik az egészségünk fenntartásában. A lassú anyagcsere súlygyarapodáshoz és egyéb egészségügyi problémákhoz vezethet, míg egy gyorsabb anyagcsere energikusabb életmódot eredményez. A masszázsmedence használata számos módon hozzájárulhat az anyagcsere javításához.

A hidromasszázs serkenti a vérkeringést. Az intenzív vízáramlás hatására a szívünknek erősebben, de korántsem megerőltetően kell dolgoznia a vér áramoltatásához. Ennek eredményeként az anyagcserénk is felgyorsul, mivel több oxigén és tápanyag jut el a sejtekhez. A jakuzzi melegvizes terápiája ugyancsak javítja a vérkeringést. Hő hatására a hajszálerek kitágulnak, ami növeli a véráramlást.

A stressz egyike azoknak a tényezőknek, amelyek lassíthatják az anyagcserét. A masszázsmedence nyugtató környezetet teremt, amely segíthet csökkenteni a stresszt és a szorongást, így az anyagcserénk is optimalizálódhat.

A Hot Spring jakuzzik az erőteljes vízáramlással és masszírozó vízsugarakkal stimulálják az izmokat. Az aktív izommunka szintén hozzájárul az anyagcsere fokozásához.

A masszázsmedence használata során a mélyreható hidromasszázs serkenti a lassú, mély légzést. A mély légzés javítja az oxigénellátást, amely szintén pozitívan hat az anyagcserére.

A javuló anyagcserével összefüggésben nem hagyhatjuk figyelmen kívül a jakuzzi keringési rendszerre gyakorolt hatásait. A forróvizes masszázs segíti a vérerek kitágulását, azaz a vazodilatációt. A tágabb ereken keresztül könnyebben áramlik a vér, ami csökkenti a vérnyomást és javítja a vérkeringést. A hidromasszázs hozzájárul a vénás vér visszaáramlásának javításához, különösen az alsó végtagokban. Ennek eredményeként csökkenhet a lábdagadás és a keringési problémák kockázata.

A cukorbetegség egy súlyos, krónikus állapot, amely fokozott figyelmet és gondos kezelést igényel. A diabétesz gyakran társul szorongással és stresszel, melyre a masszázsmedence rendszeres használata gyógyírként hat: a stressz csökkentése segít stabilizálni a vércukor szintet.

A kellemesen meleg hidromasszázs enyhítheti a gyulladásokat, amelyek a cukorbetegség szövődményeként jelentkeznek. Az izmok ellazítása és az ízületek tehermentesítése ugyancsak pozitívan befolyásolhatja a gyulladásokat. A jakuzziban az ízületek terhelése nélkül kapja meg az izomzat a szükséges mennyiségű stimulációt, ami azért is jó, mert a diabéteszben szenvedők számára gyakran jelent problémát a megfelelő mozgás típust megtalálni.

A masszázsmedence használata javítja az alvás minőségét, ami különösen fontos a cukorbetegségben szenvedőknek. Fontos, hogy a jakuzziban az optimális hőmérsékletet állítsuk be, ami általában 38-40°C közötti.

Ahány masszázsmedence, annyiféle masszázsprogram. Fedezzük fel, hogy a medencénkben melyik lesz a kedvencünk, kísérletezzünk egyéni igényeinknek megfelelően!