3 tipp, hogy lehűthesd magad a jakuzziban

A masszázsmedencék hidroterápiás hatásairól már sokat beszéltünk, de nem szabad elfelejteni, hogy nemcsak a meleg vizes fürdőnek, de a hideg vizes fürdőnek is rengeteg előnye van. A nyáron pedig különösen nagy áldás, ha a medence vizét nem csak fűteni, de hűteni is tudjuk. Hogyan?


Árnyékolás

Már az olyan egyszerű megoldás is, mint a jakuzzi vizének árnyékolása, számot tevő eredményt hozhat. Használhatsz árnyékolót vagy thermo tetőt. Ez utóbbit évszaktól függetlenül érdemes egyébként feltenni a fürdések végeztével, mert védi a vizet a belehulló tárgyaktól, falevelektől, rovaroktól, a felesleges párolgástól és nyáron a kíméletlen napsugaraktól is.

Szellőztetés

Az árnyékolást össze kell kötni a szellőztetéssel, hogy a víz ne csak megtartsa hőfokát, de legyen lehetősége hűlni. Este vagy hajnalban, amikor nagyobb a szélmozgás (napkelte és a naplemente idején mindig megmozdul kicsit a levegő) vedd le a tetőt és hagyd, hogy szabadon lélegezzen a víz. Ilyenkor érdemes megjáratni a jeteket is, hogy a kinti hűsebb levegő hűthesse a medencét.

Hűtő mód

Sajnos, amikor tartósan harminc fok fölé kúszik a hőmérő, nehéz ilyen praktikákkal valóban hűvös vizet elérni, de ekkor segíthet a medence beállítása. A teljes kikapcsolás helyett (ami a víz tisztaságának sem tenne jót) inkább használj nyári, öko vagy alvó módot pár órára, hogy elérd a lehűlést. Vagy válassz olyan modellt, ami már rendelkezik a fűtő mellett hűtő funkcióval. Ilyen a Caldera Spas CoolZone rendszere, ami még nyáron is könnyen és egyszerűen fenntartja a víz alacsony hőfokát. Akár 15 fokosra is állíthatod a medence vizét, ami nyári fürdőzéshez már túlságosan alacsony is, de terápiás célhoz tökéletes.